Afffair

Proje

Growth

Marka

Afffair

Hedef Kitle

B2C

Giriş

Rufat İsmayil’in sahibi olduğu dünyaca ünlü moda markasıdır. Paco Rabanne, Valentine Yudashkin ve daha birçok büyük isim için model olarak çalışmaya devam etti. Modellikten gelen bu tutkuyla kendi markasını oluşturdu. Afffair markası Jennifer Lopez, Avril Lavigne ve birçok ünlü ismin sahne kıyafetlerini oluşturan bir marka haline geldi

Afffair özel üretim esasına dayanan bir moda markasıdır. Kişiye özel üretimi hazır giyime taşımaya odaklanan bir yapının eklenilmesi bu süreci dünyaca ünlü bir marka haline getirilmesi istenilmekteydi.

Sonuç

Benchmark ile marka konumlandırmamızı oluşturduk. Belirlediğimiz marka konumlandırmasına yönelik yol haritaları oluşturuldu ve deadlinelar belirlendi. Hedef kitle analizleriyle birlikte öncelikle e-ticaret alt yapısı kuruldu. Hedef satış olarak körfez ülkeleri, Amerika ve Avrupa olarak yer almaktaydı. Bu hedef kitleye göre anahtar kelime ve SEO çalışmaları yapıldı. Aynı zamanda reklam stratejileri oluşturularak A/B testleri yapıldı. Global influencer işbirlikleri yapıldı.

Yol haritasında beklenen ile gerçekleşen arasında x10 büyüme gerçekleştirdik.